Audyt SEO

Audyt SEO strony / sklepu

Audyt SEO stron i sklepów internetowych

Czym jest audyt SEO? To szczegółowy raport zawierający informacje dotyczące słabych elementów Twojej strony internetowej, widocznych działań marketingowych, jak np. pozycjonowanie w najpopularniejszej wyszukiwarce – Google oraz listę sugestii dotyczących ich poprawy.

Każda uwaga i każdy istotny element, osłabiające pozycję oraz widoczność w Google są dokładnie omówione. Dodatkowo, przedstawione są ich najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązania.

Musisz wiedzieć, że dobrze zoptymalizowana strona internetowa, może bez przeszkód konkurować z największymi serwisami internetowymi. Kluczem do tego jest poznanie silnych i co najważniejsze słabych stron Twojej witryny.

 

Koszt audytu SEO

 

 

Web Usability a audyt SEO

Wytyczne Google dotyczące SEO (optymalizacji dla wyszukiwarek) zawierają też odniesienia do „przyjazności strony dla osób ją odwiedzających”. Z tego powodu, sporządzając audyt SEO strony lub sklepu internetowego zwracana jest często uwaga, na ich użyteczność dla Klientów (łatwość w użytkowaniu strony – Web Usability). A to dlatego, że wysoka pozycja w Google nie gwarantuje wysokiej użyteczności Twojej stronie.

Optymalizacja strony

Kiedy potrzebny jest audyt SEO

  • Kiedy masz wątpliwości, co do skuteczności dotychczasowych działań (optymalizacji i pozycjonowania).
  • Wykonano dla Ciebie stronę / sklep internetowy i nie masz pewności, czy są „przyjazne” dla użytkowników i wyszukiwarki Google, co w przyszłości może negatywnie odbić się na Twoich dochodach
    oraz niepotrzebnie zwiększyć nakłady na reklamę.
  • Chcesz dokładnie poznać sytuację Twojej witryny w internecie lub nie wiesz, dlaczego konkurencja jest wyżej w wynikach Google.
  • Masz problem z widocznością strony w wyszukiwarce Google, np. daleka pozycja lub całkowite usunięcie strony (filtr lub ban od Google).
  • Chcesz sprawdzić, czy Twój sklep internetowy, strona firmowa czy portal spełniają aktualne wytyczne wyszukiwarek i nie grozi im nałożenie żadnej kary od Google.