Optymalizacja stron i sklepu

Optymalizacja stron www i sklepów internetowych

Prawda jest taka, że sam fakt posiadania strony internetowej nie gwarantuje sukcesu. Nawet, gdy ta zajmuje czołówkę w Google. A to dlatego, że nie chodzi tylko o to, kto wchodzi na Twoją stronę, ważne jest to, kto na niej zostaje.

Dlatego proces optymalizacji strony podzielić można na dwie części. Pierwszą jest optymalizacja strony dla wyszukiwarek (ang. On-Page SEO), czyli wszelkie działania w obrębie samej witryny, które wpływają na pozycję w Google. Dodatkowo sprawią, że strona będzie się ukazywać osobom szukającym, również na wiele innych, interesujących nas słów kluczowych i to bez pozycjonowania ani żadnych innych działań marketingowych.


Zapytaj o bezpłatną wycenęPrzykładowy efekt optymalizacji strony

Efekty optymalizacji stron www i sklepów internetowychOptymalizacja dla odwiedzających

Drugą część stanowi optymalizacja strony dla użytkowników, a dokładniej poprawa użyteczności witryny (ang. Web Usability) oraz doświadczeń z użytkowania (ang. User experience, UX). Ten zakres działań skupia się wyłącznie na Twoich Klientach i ma za zadanie poprawić wydajność, efektywność i satysfakcję korzystania ze strony oraz skłonić ich do dokonania zakupu produktu lub wykonania innej pożądzanej czynności.

Na czym polega kompromis przy optymalizacji?

Najtrudniejszą częścią całego procesu jest określenie kompromisu między poprawą widoczności w Google a użytecznością strony dla Klientów. Dlaczego?

Otóż można maksymalnie zoptymalizować stronę tylko dla wyszukiwarki - niestety konwersja (np. sprzedaż) na takiej stronie jest niewielka, bo przecież Google u Ciebie nie robi zakupów. Można też stworzyć atrakcyjną stronę wyłacznie dla użytkowników - rzecz w tym, że taka strona nie gwarantuje wysokiej pozycji i być może nikt jej nie znajdzie.

Twoja strona musi być lubiana zarówno przez Google, jak i Klientów. Osiągnięcie tego jest kluczem do sukcesu.


Sprawdź, co można poprawić na Twojej stronieUżytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Nie pokazuj tego powiadomienia