Rodzaje stron internetowych

Rodzaje stron internetowych

Strony internetowe podzielić możemy na kilka rodzajów. Duże serwisy i portale informacyjne z setkami tysięcy podstron, dużym gronem użytkowników, strony skupiające osoby związane z określonym tematem, wymieniające się opiniami, sklepy internetowe oraz małe strony - głównie firmowe lub prezentujące konkretny produkt. Niezależnie od faktu jaką stronę mielibyśmy zaprojektować, zawsze na początku musimy poznać Twoje oczekiwania.


Zaczynając projektowanie nawet najmniejszej strony, zawsze należy brać pod uwagę to czy za jakiś czas, nie chcielibyśmy zmienić jej treści. I tak możemy podzielić strony internetowe na statyczne i dynamiczne.

Zapytaj o cenę zaprojektowania strony


Główną cechą stron statycznych jest fakt, że nie ulegają one zmianom, tzn. właściciel strony nie jest w stanie (o ile nie zna języka programowania), samodzielnie zmienić jej zawartości. Jeżeli nie istnieje taka potrzeba, można zdecydować się na stronę statyczną, która jest dużo tańsza. Jeżeli jednak chcieli byści Państwo samodzielnie zarządzać treścią swojej witryny, konieczne jest stworzenie systemu CMS - system zarządzania treścią. Taka strona internetowa wiąże się jednak z większymi kosztami budowy.Technologia wykonania

Obecnie, przy tworzeniu nowych stron internetowych korzystamy z najnowszych technologii i technik, mając cały czas na uwadze Twoje oczekiwanie. Nasze projekty oparte są o popularne i nowoczesne systemy zarządzania treścią oraz platformy sprzedażowe, dostępne na licencjach Open Source - dla Ciebie oznacza to, że płacisz jedynie za dostosowanie witryny do Twoich potrzeb a nie za system, który będzie wykorzystany.

Wordpress to obecnie najpopularniejszy system zarządzania teścią (CMS) na świecie. Elastyczny, przejrzysty oraz pozwalający na niemal nieograniczoną liczbę modyfikacji. Idealny do prowadzenia własnych stron internetowych.

PrestaShop jest platformą e-commerce stanowiącą dobre podstawy do stworzenia własnego sklepu internetowego, obsługującego m.in.: płatności online, zarządzanie dostawami, systemy rabatowe i wiele innych.

Polskie oprogramowanie sklepu internetowego, powstałe jako konkurencja dla płatnych wersji. Umożliwa m.in.: prostą integracje z porównywarkami cen, serwisami aukcyjnymi, obsługę płatności online.

Magento to system ecommerce, stosowany jako silnik wielu sklepów internetowych. Zawiera m.in.: narzędzia do prowadzenia promocji marketingowych, systemy dostawy, płatności, zarządzania zamówieniami.


Do każdej strony www lub sklepu internetowego istnieje możliwość zainstalowania bezpłatnych statystyk monitorujących ruch użytkowników a także ich dalsza aktualizacja i modernizacja w przyszłości.


Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Nie pokazuj tego powiadomienia