Brak obrazka w wynikach Google!!!

Brak obrazka w wynikach Google!!!

Już niedługo, prawdopodobnie zniknie z wyników wyszukiwania obrazek autora pobierany z profilu Google+. Tak wczoraj oznajmił John Mueller.

Przyczyną ma być mała różnica w CTR („klikalności”) miedzy pozycją w wynikach zawierającą obrazek, a tą bez niej. Tak przynajmniej wynika z danych statystycznych i eksperymentów Google. Jedno jest pewne, zmniejszy to obciążenie serwerów Google ($), zwiększy konkurencyjność reklam AdWords ($). A to dlatego, że wszelkie obrazki wyświetlane w wynikach wyszukiwania, znajdują się bezpośrednio pod reklamami – a to odciąga wzrok do linków sponsorowanych, na których zarabia firma.

Warto przeczytać i przekonać się samemu, czy zdjęcia autorów obok linku do strony mają jakiś wpływ na klikalność odnośnika (CTR):  art.1, art.2).

Więcej na ten temat można przeczytać tu: Google to Remove Author Images from Search Results, Google Removes Authorship Images From Search Results.

 

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Opublikowano:
Kategoria: Wiadomości

Optymalizacja stron dla wyszukiwarek i osób je odwiedzających to coś co lubię i czym się zajmuję... Czego można chcieć więcej.
Udostępnij link

3 odpowiedzi do artykułu
 1. Sebastian 26 września 2014 o 23:53

  Według mnie mają znaczenie. Każdy sposób jest dobry na podniesienie liczby odwiedzin, wyświetleń oraz konwersji.

  Odpowiedz
 2. Roman 6 października 2014 o 23:46

  zgadzam się z Sebastianem, może nie ma wyraźnej różnicy ale różnorodność trzeba zachować

  Odpowiedz
 3. Ania 19 października 2014 o 23:34

  W życiu bym się nie spodziewała, że obrazek googla może wpływać na np.to że wszelkie obrazki wyświetlane w wynikach wyszukiwania, znajdują się bezpośrednio pod reklamami – a to odciąga wzrok do linków sponsorowanych, na których zarabia firma. Masakra

  Odpowiedz

Dodaj komentarz