Jak samodzielnie pozycjonować stronę, czyli podstawy SEO

1

Najważniejszą rzeczą w przypadku pozycjonowania strony czy sklepu internetowego jest nasza zdolność do rozumienia podstaw – czym jest optymalizacja strony dla wyszukiwarek (ang. Search Engine Optimization), w skrócie SEO. Obecnie wiele osób podejmuje się samodzielnego pozycjonowania własnej witryny, opierając się na przypadkowo znalezionych informacjach, nie zwracając na ich wiarygodność czy aktualność. Ważnym jednak jest, by najpierw poznać podstawy SEO i na nich oprzeć swoją dalszą edukację.

 

Musimy wiedzieć, że 90% informacji jakie są nam potrzebne, do skutecznego pozycjonowania strony, znajdziemy w internecie. Pozostałe 10% to ta cześć, do której musimy dojść samodzielnie. I to ona pozwala nam na wyprzedzenie konkurencji, więc dla naszego dobra, chcąc być oczko wyżej niż inni, nie powinniśmy się nią z nikim dzielić.

 

 

Oto kilka źródeł, od których powinniśmy zacząć naukę pozycjonowania (większość w języku angielskim).

 

 

1. Podręcznik startowy optymalizacji pod kątem wyszukiwarki Google

 

2. Aktualne wydanie podręcznika dla początkujących (SEOmoz 2012)

 

3. Czym jest SEO/ optymalizacja dla wyszukiwarek (Search Engine Land)?

 

 
 

4. Wprowadzenie do SEO (Rand Fishkin 2010)

 

 

 
 

5. Artykuły, które powinniśmy przeczytać

 

6. Oglądanie filmów, również może wiele nauczyć

 

Niestety, nauka skutecznego pozycjonowania stron wymaga wiele czasu, cierpliwości i co najważniejsze chęci do powiązania wszystkich zdobytych informacji w jedną całość. Musimy pamiętać, że wiele informacji, które kiedyś zdobyliśmy, z czasem staje się nieaktualnych i cały proces należy zaczynać od początku. Jednak, jeżeli przebrniemy już przez wszystkie powyższe punkty, będziemy posiadali solidne i chyba zawsze obowiązujące podstawy SEO, dzięki którym samodzielne pozycjonowanie strony czy sklepu internetowego nie będzie już taką tajemnicą.

 

 

 

1 odpowiedź do artykułu
  1. seo blog 7 października 2012 o 21:23

    Myślę że warto czytać również fora.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz